Në Tunizi sulmohet hoteli me turistë

Kliko per me shume info

tuniziSulm në një resort të frekuentuar nga turistë europianë dhe amerikanë në Sousse të Tunizisë. Sipas mediave lokale flitet dhe për viktim.

Flitet për një person të vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri mes grupit të armatosur dhe forcave të sigurisë, informon një burim I sigurisë për mediat vendase.

Kliko per me shume info

Tunizia ka qnë në alarm që prej Marsit kur militantët ismalikë sulmuan muzeun Bardon në Tuniz, duke vrarë një grup turistësh në një prej sulmeve më të rënda në 10 vjeçarin e fundit në këtë shtet të Afrikës së Veriut

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.