Mustafi i ngazëllyer me interesimin e Realit

Kliko per me shume info

mustafi123Mbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi, ka pranuar se është i ngazëllyer me interesimin e Realit të Madridit.

Telegrafi raportoi tre ditë më parë se babai i Shkodranit, Kujtim Mustafi, kishte pasur kontakte me Realin e Madridit.

Kliko per me shume info

Dhe në një prononcim për mediat spanjolle, vetë lojtari thotë se do të ishte vështirë të refuzohet një klub si Reali.

“Për momentin jam në pushime, por kush nuk do të ishte i lumtur nëse Madrid interesohet për ju?”, ka thënë ai për Sport1.

“Kjo tregon se ju keni dhënë një nivel të mirë gjatë sezonit. Çdo lojtar do të ishte i lumtur”, ka shtuar shqiptari me pasaportë gjermane.

Mustafi erdhe te Valencia nga Sampdoria për 8 milionë euro, por ka një klauzolë që kap vlerën e 50 milionë eurove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.