Momenti i frikshëm kur rrufeja godet krahun e avionit…

Kliko per me shume info

Për ata që i frikësohen fluturimit me aeroplan, moti me shi dhe erë është një brengë shtesë. Gjatë një fluturimi ku dukshmëria ishte shumë e ulët, udhëtarët i ka tmerruar edhe vetëtima.
Në aeroplanin që po fluturonte prej Singaporit për në Kore të Jugut, ka rënë vetëtima në krahun e aeroplanit, por nuk ka shkaktuar ndonjë dëm.
Ekspertët e aeronautikës thonë se kjo gjë, megjithëse tingëllon e frikshme, nuk është aq e rrezikshme. Mësohet se shumë shpesh aeroplanët qëllohen nga vetëtimat, madje sipas statistikave çdo aeroplan është qëlluar së paku njëherë gjatë fluturimeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.