Mogherini nis takimin me delegacionin e Kosovës

Kliko per me shume info

mogheriniPërfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini ka nisur takimin me delegacionin e Kosovës në Burksel.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e saj, Maja Kocijançiç me anë të një postimi në Twitter.

Kliko per me shume info

Pas delegacionit të Kosovës, Mogherini do të takohet me atë të Serbisë, e në fund do të mbahet dhe takimi i përbashkët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.