LSI: Pavlefshmëri zgjedhjeve në Vorë! KQZ: Nesër shqyrtimi

Kliko per me shume info

kqzDitën e mërkurë në ora 16:00, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të fillojë shqyrtimin e ankesës për pavlefshmëri në zgjedhjet e zhvilluara më 21 Qershor në Bashkinë e Vorës. Lëvizja Socialiste për Integrim depozitoi këtë të martë ankesën dhe anëtarët e KQZ-së vendosën që shqyrtimi të bëhet ditën e nesërme. LSI pretendon se ka pasur lista fiktive të zgjedhësve dhe numri i qytetarëve me të drejtë vote në Bashkinë Vorë është shtuar përmes kontratave të qerasë të dhëna në mënyrë fiktive ndaj ketyre qytetareve nga noteri Shaban Gjoka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.