LSI dorëzon të hënën në KQZ ankimimin për Vorën

Kliko per me shume info

kqzLëvizja Socialiste për Integrim do të depozitojë ditën e hënë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ankesën për zgjedhjet e Bashkisë së Vorës. Lajmin e konfirmoi zv.ministrja e arsimit Nora Malaj e cila është edhe drejtuesja e LSI-së, ngarkuar për menaxhimin e kësaj njësive vendore. “Në KQZ do të dërgohen të gjitha faktet që ne kemi dhe që i kemi dhe që i kemi denoncuar edhe para zgjedhjeve, në mënyrë që të gjitha shkeljet në Vorë të gjykohen në rrugën ligjore. Do të kërkojmë moskualifikimin e 600 votave dhe sigurisht dhe përsëritjen e zgjedhjeve, për ato arsye që LSI i ka bërë publike”, theksoi Malaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.