Kryeministri Isa Mustafa takohet sot me Kancelaren Angela Merkel

Kliko per me shume info

isa-mustafa2015Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, takohet sot në Berlin me Kancelaren Federale të Gjermanisë, Angela Merkel. Kryeministri Mustafa, gjatë vizitës zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë, do të pritet me nderime ushtarake nga Kancelarja Merkel, në Zyrën e Kancelares Federale.

Në takimin ndërmjet Kryeministrit Isa Mustafa dhe Kancelares Angela Merkel do të bisedohet për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve, për proceset në Kosovë, për marrëdhëniet e Kosovës me Bashkimin Evropian, si dhe për procesin e dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë.

Kliko per me shume info

Gjatë vizitës zyrtare në Gjermani, Kryeministri Isa Mustafa, i shoqëruar nga Zëvendëskryeministri i parë Hashim Thaçi, Ministri i Financave, Avdullah Hoti dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, do të zhvillojë takime edhe me përfaqësues të tjerë të lartë gjermanë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.