Kandidati i LSI në Mallakastër: Më tradhëtuan njerëzit e mi

Kliko per me shume info

shyqyri-kapllaniShyqyri Kapllani, kandidati per Mallakastren qe erdhi nga radhet e Levizjes Socialisht per Integrim, fajeson strukturat e PS dhe LSI per humbjen ne garen me demokratin Agron Kapllanaj.

Sipas tij, kundershtari bleu vota, por thiken pas shpine ia dha vete e majta. Zhgenjimi i mallakastrioteve nga qeverisja qendrore dhe vendore per vite me radhe, per Kapllanin ishte kosto qe iu fatura atij si kandidat.

Kliko per me shume info

Tradhtine e te majteve, ai e shpjegon me inatet personale per kandidimin e tij, raporton ABC News.

Mallakastra prej vitesh ka qene nje bastion i te majteve. Kurse Agron Kapllanaj qe fitoi bashkine vjen pas dy mandateve ne krye te komunes Qender ne Mallakaster.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.