Kamera vëzhguese e lokalit filmoi vrasjen e policit në Lazarat

Kliko per me shume info

bashaNjë video nga kamerat vezhguese te nje lokali ne Lazarat mendohet se ka të regjistruar momentin kur është qëlluar mbi forcat RENEA paraditen e 24 qershorit 2015 në Lazarat është sekuestruar si provë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Kamera e lokalit pranë vendit ku ndodhi vrasja efektivit të RENEA-s Ibrahim Basha dhe plagosja e 2 efektivëve të tjerë mendohet se ka filmuar këtë moment.

Kliko per me shume info

Prokuroria do nisë verifikimet por mësohet se nga videoja nuk duket se kush ka qëlluar mbi efektivat e RENEA-s.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.