Ja cilët janë drejtuesit e PD që humbën zonat ku drejtuan fushatën

Kliko per me shume info

pd-seli2015Në një kohë kur Partia Demokratike dhe koalicioni Aleanca Popullore për Punë dhe Dinjitet humbi zgjedhjet duke fituar vetëm 15 nga 61 bashkitë e garës së 21 Qershorit, vëmendja kthehet brenda strukturave të selisë blu. Cilët ishin ata që morën përgjegjësinë politike për të drejtuar fushatën në bashkitë e humbura? Më poshtë mund të shikoni emrat e atyre që drejtonin fushatën në disa prej bashkive kryesore në vend por që dështuan:

Drejtuesit e Grupeve të Punës për cdo Njësi vendore/Zgjedhore”

Kliko per me shume info

Dibër
Sherefedin Shehu

Durrës
Edmond Spaho, Oerd Bylykbashi

Tiranë
Edi Paloka, Jorida Tabaku, Gert Bogdani, Genc Ruli, Majlinda Bregu, Albana Vokshi, Myqerem Tafaj, Eduard Selami, Kastriot Islami, Halim Kosova, Florjon Mima.

Fier
Genc Pollo

Vlorë
Arben Ristani

Berat
Fatbardh Kadilli

Gjirokastër
Tritan Shehu

Kavajë
Eduard Halimi

Peqin
Keltis Kruja

Sarandë
Osman Metalla

Librazhd
Luçiano Boçi

Divjakë
Kozma Dashi

Tepelenë
Enkelejd Alibeaj

Memaliaj
Enkelejd Alibeaj

Krujë
Gent Strazimiri

Gramsh
Irena Progni

Prenjas
Eris Hoxha

Kolonjë
Leonard Olli

Bulqizë
Roland Keta

Roskovec
Bedri Mihaj

Patos
Bedri Mihaj

Ure Vajgurore
Astrit Veliaj

Libohovë
Tritan Shehu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.