Gjykata Speciale, Mustafa: Nuk cënohet sovraniteti

Kliko per me shume info

isa-mustafaKryeministri i Kosovës Isa Mustafa duke prezantuar amendamentin kushtetues për themelimin e Gjykatës Speciale tha se: ky amendament bazohet në letërkëmbimin mes presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ish-shefes së diplomacisë evropiane, Catherine Ashton, që më pas ishte miratuar nga Kuvendi i Kosovës si marrëveshje ndërkombëtare.
Mustafa ka thënë se ky amendament nuk cenon sovranitetin dhe kushtetutën e Kosovës, andaj edhe ka ftuar të gjithë deputetët që ta miratojnë.

1 COMMENT

  1. nuk bet fjale per sovranitetin zz mustafa behet pyetja se si do te ndien luftetaret tone Kosovar.dhe pse duet te kemi neres te jashtem ne vendimet tona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.