Flet babai i vëllezërve Aliko: Po mi dhunojnë barbarisht djemtë! Unë i dorëzova që të mos i dhunonin

Kliko per me shume info

lazBabai i dy të arrestuave pak minuta më parë në fshatin Kardhiq denoncon se pas dorëzimit po ushtrohet dhunë ndaj tyre. Vëllezërit Aliko ishin në fshatin Kardhiq dhe pas negociatave u bë e mundur që të ndalohen pa të shtëna me armë. “Kam negociauar unë dhe drejtori i përgjithshëm. Policia po qëllon djemtë e mi në mënyrë barbara. Ju lutem ndërhyni se mund të mos venë të gjallë në ambientet e policisë. Më dhanë garancinë që nuk do ti prekin fëmijët dhe i kanë degjeneruar duke i rrahur barbarisht. Nuk di a do të vejnë të gjallë apo jo. Ju lutem ndërhyni. Po i dhunojnë, nuk marrin vesh as drejtorin e policisë por e qëllojnë”, u shpreh Adil Aliko, babai i Arbion dhe Alban Aliko në një intervistë për Ora News.

6 COMMENTS

  1. nga e di ky zoteri se c’po bejne me djemte e tij? Apo po e ben si Nastradini, po i merr masat me pare….Ketij po i vjen keq se femijet e tij po keqtrajtohen, kur femijet e tij tallen nje shtet te tere dhe vrane nje oficer policie, dhe plagosen dy te tjere…Pyeti pak o zoteri prinderit e te ndjerit , si dhe prinderit e atyre dy te tjereve , te plagosurit, se edhe ata mund te ishin vrare. Pac faqen e zeze se c’bij ke rritur !!!!!!

  2. i arrestuar duhet te jete edhe babai i tyre, edhe ai nuk eshte me i mire se djemte e tij. Sa per negociatat , hall i madh, ata nje dite do kapeshin…

  3. Ky baba eshte shume here me I keq se kelyshet e Tij dhe duhet te jete dhe ai bashke me ata qe te denohet per ate veper kriminale dhe Jo vetem . Persa I perket dhunes fizike ai qen (se eshte I rritur nuk eshte kulish ) e di shume mire se e ka provuar shume here !

  4. Me pare duhen pyetur prinderit e policit tye vrare se c’duhet bere me femijet e tu? Vetem nje denim ka per ata : te varen ne litar ne vendin ku vran policin qe te ven mend kriminelet e tjer.

  5. Ai prind ropqimi mos ti lejonte djemt me dal prej binaresh edhe i ati eshtw fajtor bini quna zhdepini merrjuani ahpirtin motwrqimve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.