FIFA përjashton Barbadosin nga kualifikimet për “Botërorin 2018”

Kliko per me shume info

fifaFederata Botërore e Futbollit (FIFA) nga rrjedhja e mëtejshme e kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka përjashtuar kombëtaren e Barbadosit.

FIFA ka dënuar Barbadosin sepse në ndeshjen kualifikuese të zonës CONCACAF (Amerika Qendrore, Veriore dhe Karaibet) në ekip kishin futbollistin e pezulluar Hadan Holligan. Ai për shkak të kartonit nuk ka patur të drejtë për të luajtur në ndeshjen e zhvilluar më 14 qershor, kur Barbados fitoi kundër Arubas me rezultat 2:0.

Kliko per me shume info

Kualifikimet për Botërorin në vend të Barbadosit do të vazhdojë pikërisht Aruba, sepse ndeshja e parregullt është regjistruar në favor të saj me rezultatin zyrtar 3:0.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.