Faqja e Lazaratit kritikon gazetarët që pozuan me snajperat e policisë

Kliko per me shume info

foto-snajperNje faqe ne FB, me emrin Fshati Lazarat, ka kritiuar ashper pranine e disa gazetareve te terrenit ne kete zone pas ngjarjes se ndodhur me vrasjen e oficerit Ibrahim Basha.
Faqja ne fjale ka publikuar edhe foto ku gazetaret kane pozuar teksa mbajne ne duar dhe pozicionohen me snajperin e forcave speciale te policise se shtetit.
Pervec fotos, faqja ne fjale ka publikuar edhe nje shenim si me poshte:

Shikoni se ku shkon gazetarizmi i tyre, profesionalizmi i Forcave speciale te Nderhyrjes se shpejte dhe profesionalizmi i gazetareve. Jane shkrire jane bere nje! Ne qe kerkojme te zbardhet ceshtja te gjenden fajtoret dhe gazetaria te informoje ashtu sic duhet lexuesin ndersa keta qe vijne, DISINFORMOJNE, bejne ndonje foto per facebook edhe bejne ndonje sondazh ne faqen e tyre te dhjere.
Keta jane pseudo gazetaret e A1-Report dhe pseudo forcat qe lene armet ne duar te tyre. Me kujton vjet ne kete kohe foton e famshme te nje efektiveje te Forces Speciale qe kishte dale me kallash ne dore, ne Lazarat, arritje madhe per ato. Po pak me vone ju thye thoi edhe filloi te qante.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.