Bulqizë, humb jetën minatori

Kliko per me shume info

minieraNje tjetër minator ka humbur jetën ne verilindje. Këtë te diele, rreth orës 14:15, një masiv dheu është shkëputur ne minierën e Martaneshit në Bulqizë, duke goditur 45-vjeçarin Shaban Grica. Burime nga vendi i ngjarjes bene te ditur se minatori, nuk ka mundur te mbijetoje per shkak te plagëve te mëdha. Policia ka bllokuar galerinë e kromit, ndërsa ekspertet po verifikojnë nëse miniera i kishte te plota kushtet e sigurisë. Ky nuk është rasti i pare kur minatorët humbin jetën ne galeritë e Bulqizës. Prej kohesh, vete punonjësit kane kërkuar me shume siguri, pasi terreni është shume i vështirë dhe ka sjelle mjaft aksidente me pasoja te renda.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.