Bruksel, nis takimi Kosovë –Serbi

Kliko per me shume info

brukselKa nisur takimi Kosovë – Serbi në Bruksel, pasi më parë Mogherini takoi dy delegacionet veç e veç.

Në takim janë prezentë kryeministra e ministra nga të dyja vendet, transmeton Koha.net.

Kliko per me shume info

Në delegacionin e Kosovës shihet kryeministri Isa Mustafa, zëvendës kryeministri dhe ministri për Punë të Jashtme, Hashim Thaçi, ministrja për Dialog, Edita Tahiri dhe koordinatori për Negociata Blerim Shala.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.