Brazili dështon sërish, eleminohet nga Kupa e Amerikës

Kliko per me shume info

brazili2015Kombetarja e Brazilit perfundon jashtë Kupës së Amerikës Latine. “Selecao” dhe Dunga dështojnë në misionin për të përmirësuar imazhin pas dështimit në Botërorin e 2014 në shtëpi ku u shkatërruan dhe eliminuan nga Gjermania.

Ishte Paraguai që ka shtangur brazilianët, duke i mundur me penallti 3-4, pasi koha e rregullt kishte përfunduar me rezultatin e barabartë 1-1.

Kliko per me shume info

Brazili nuk arriti që të administronte golin e shpejtë të Robinjos në pjesën e parë duke pësuar me penallti dhe më pas duke u eliminuar po me penallti.

Përveç eliminimit, kompeticioni humbet edhe një duel të shumëpritur nga të gjithë mes Argjentinës dhe Brazilit në gjysmëfinale, pasi tashmë të drejtën për të luajtur më tej e ka Paraguai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.