Aksidentoi me vdekje djalin e Avenir Pekës, 5 vjet burg Uarda Cotës

Kliko per me shume info

aksidenti-cotaGjykata e Tiranes vendosi denimin me 5 vjet burg per Uarda Çoten, e akuzuar per aksidentin me vdekje te djalit te Avenir Pekes, ish-zevendeminister i brendshem.

Sipas akuzes se prokurorise, 29 vjeçarja Uarda Çota ka qene duke drejtuar automjetin me shpejtesi tej normave te lejuara ne momentin e aksidentiti.
Ngjarja ndodhi ne dhjetor te 2014-es, kur Çota me mjetin tip Benz goditi nga pas makinen, ku ndodhej djali i Avenir Pekes, 11 vjecari Rubin Peka. Sipas akuzes, nga goditja, te dyja makinat humben drejtimin dhe rane ne gropen e krijuar pak metra me tutje nga nja shoqeri ndertuese ,qe kryente punimet ne rruge.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.