Faza 1/8, ja përballjet e sotme në Europa League

0

europa-league15Ndeshjet e para të 1/8 së finales në Europa League do të zhvillohen sonte (e enjte). Dy nga takimet më interesante padyshim do të jetë ajo në mes dy skuadrave italiane Fiorentina-Roma, dhe atyre spanjolle Villarealli dhe Sevilla.

Ndërkohe në Gjermani do të zhvillohet ndeshja në mes Wolfsburgut dhe skuadrës se futbollistit kosovar Xherdan Shaqiri, Inter. Ndërsa skuadra e Napolit luan ndaj rusëve te Dinamo Moscow.

Kliko per me shume info

Ja çiftet e 1/8 së finales në Europa League

18:00 Zenit St. Petersburg-Torino

19:00 Club Brugge-Besiktas

19:00 Dnipro-Ajax

19:00 Wolfsburg-Inter

21:05 Everton-Dynamo Kyiv

21:05 Fiorentina-Roma

21:05 Napoli-Dinamo Moscow

21:05 Villarreal-Sevilla

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.