Arsenali mendon seriozisht për Hummelsin

0

humelsMats Hummels është lojtari më i dëshiruar nga tifozët dhe zyrtarët e Arsenalit për ta transferuar atë gjatë afatit kalimtar veror.

Mbrojtësi gjerman i Borussia Dortmundit ishte lidhur edhe me një kalim në Manchester United, por në fund dështoi pasi verdh e zinjtë nuk deshën ta lirojnë atë, transmeton Telegrafi.

Kliko per me shume info

Por Arsene Wenger është duke e përcjellë kapitenin e ekipit gjerman dhe ka bërë gati ofertë zyrtare në drejtim të Dortmundit për transferimin e Hummelsit në ‘Emirates’.

‘Topçinjtë’, do të ofrojnë 25 milionë euro për të provuar nënshkrimin me qendërmbrojtësin gjerman i cili në rast transferimi tek Arsenali do t’i ndihmonte kësaj skuadre jashtëzakonisht shumë, pasi problemi tyre më i madh është në mbrojtje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.