Dy tërmete në Kosovë

Kliko per me shume info

termBrenda 15 minutash, dy tërmete e kanë goditur sot në mëngjes Kosovën. Ende nuk dihet për demet e tërmetit, por nga matjet e para tërmeti ka qenë 4.3 ballësh. Me epiqendër në Rrafshin e Dukagjinit, tërmetët – njëri 4.3 dhe tjetri 2.6 të Rihterit, sipas quakes.globalincidentmap, rreth orës 02:30 kanë goditur rajoni e Istogut dhe Pejës. Tërmeti është ndier edhe në Gjakovë, Deçan, Klinë si dhe në Skenderaj dhe Mitrovicë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.