Ambasada e SHBA, qytetarëve amerikanë: Të shtunën, shmangni zonat e demonstrimeve

0

JACOBSONAmbasada amerikane në Prishtinë informon qytetarët amerikanë që të jenë të kujdesshëm në lidhje me protesta që do të mbahen të shtunën në Prishtinë dhe në qytetet tjera të Kosovës.

“Demonstratat që kanë për qëllim të jenë paqësore mund të kthehen në konfrontuese dhe të përshkallëzohen në dhunë. Ju duhet të shmangin zonat e demonstrimeve”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.