Tri veturat më të shëmtuara të vitit 2014

veturaNë shumë organizime për automobilizëm, që u mbajtën në vitin 2014, përpos veturave të pëlqyera dhe atyre befasuese, nuk kanë munguar as ato që njerëzit menjëherë i kanë vënë titullin “të shëmtuara”.

Këto janë tri veturat që për vitin që po lëmë pas po cilësohen si ndër më të shëmtuarat, raporton USA Today.

LEXO EDHE:  25-vjeçarja zbulon dhimbjen më të madhe: Kam lindur pa vaginë!
Kliko per me shume info

Toyota i-Road

Vetura e re e Toyotas është cilësuar si veturë “joshërbyese” për shkak se ajo brenda mund të akomodojë vetëm një person.

Madhësia e vogël e saj ka bërë që njerëzit të nisin shakatë se “me të nuk mund të bartësh as gjëra ushqimore”.

Honda N-Box Slash

Kjo makinë që ka formën katrore në Japoni ka pasur sukses të madh.

LEXO EDHE:  Kurrë mos i neglizhoni këto shenja! Janë shumë domethënëse për të ardhmen

Rrotat dhe motori i vogël që bartin një makinë me hapësirë të madhe e ka shndërruar këtë veturë ndër më të famshmet sa i përket dizajnit jo mirë të qëlluar.

 

Renault KWID

Vetura franceze që u krijua nga Nissani u shpalos në Delhi në Indi, por cilësohet si veturë e krijuar “gabimisht” sepse ajo si veçori ka vetëm mundësinë e lancimit të dronit.

LEXO EDHE:  Nxënësit zbulojnë se mësuesi i matematikës është aktor filmash me pullë të kuqe

Këtë Renault KWID e ka krijuar për shoferët që në rast të rrugëve të bllokuara të lancojë dronin nga tavani i veturës për të parë rrugë të ngushta për t’i mundësuar të lëvizin më shpejt.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here