Mbyten dy peshkatarë në Karavasta, një trup ende i zhdukur në det

Kliko per me shume info

karavastaaaDy peshkatarë të rinj mendohet të jenë mbytur në lagunën e Karavastasë, mëngjesin e të mërkurës.

Ata kishin dale për peshkim dhe rreth orës 12.40 minuta trupi i njerit prej tyre ka dalë në ujë në breg afër fshatit Muçias.

Kliko per me shume info

Trupi eshte identifikuar dhe ai eshte i 23-vjeçarit Klodi Dervishi. Ndersa shoku i tij 25 vjeç, Arber Ismaili nuk eshte gjetur ende. Te dy te rinjte jane nga fshati Kryekuq i Divjakes dhe ata kishin dale per peshkim.

Dyshohet se era mund te kete permbysur varken dhe dy te rinjte kane rene ne uje ndersa temperaturat e ulta iu kane marre jeten.

Familjaret e dy te rinjeve qe nisen menjehere kerkimet thone se kane dashur t’i pengojne te dalin serish per peshkim per shkak te motit shume te keq, por ata jane nisur.

Policia po vijon kerkimet për gjetjen e personit te dyte qe rezulton ende i zhdukur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.