Liverpooli kërkon Lavezzin

lavezziKrerët e Liverpoolit po përpiqen që gjatë afatit të janarit ta blejnë sulmuesin e PSG-së, Ezequiel Lavezzi, raportojnë mediat britanike.

‘Të kuqte’ e Anglisë janë duke kërkuar një sulmues cilësor, dhe sipas mediave britanike, ish ylli i Napolit është shënjestra e klubit nga ‘Anfield’.

Kliko per me shume info

Sulmuesi argjentinas duket se dëshiron të largohet nga kampionët e Francës, për shkak se ai nuk është i kënaqur me pozitën të cilën angazhohet tek francezët e PSG-së.

Raportohet se Liverpool mund ta blejë argjentinasin për shifrën 8 milionë euro, i cili kërkohet edhe nga klubi italian, Inter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.