Hetimet për 21 janarin, Rama: Drejtësia do vonojë, por nuk do të harrojë

Kliko per me shume info

21 janariI pyetur lidhur me cështjen e 21 janarit ku humben jeten kater protestues te opozites se majte, Kryeministri Edi Rama u shpreh se ajo ngjarje mbetet një plagë që nuk do të mbyllet kurrë dhe një rast tepër i vështirë për t’u zgjidhur.

“Ne, si Qeveri bëjmë c’është e mundur për të lehtësuar rrugëtimin në jetë të fëmijëve të familjeve të viktimave. Sa i përket drejtësisë, unë vazhdoj të jem i bindur që drejtësia mbi 21 janarin do të vonojë, por nuk do të harrojë. Reforma në drejtësi do të ndihmojë edhe në këtë drejtim”, tha Rama.

Kliko per me shume info
SHARE

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here