Gjermani, autobusi bie në greminë, 4 të vdekur, 40 të plagosur

Të paktën katër persona e humbën jetën dhe 40 janë lënduar në një fatkeqësi e cila ndodhi në autostradën A4 në Hesenin Lindor, ku një autobus i udhëtarëve ra në një greminë të thellë rreth 50 metash.

Akoma nuk bëhet i ditur shkaku i aksidentit.

Kliko per me shume info

Me autobusin kanë udhëtuar pensionistë, të cilët janë nisur nga krahina Rajnland-Pfalc për në Lajpcig, ku është dashur ta festojnë Vitin e Ri.

Autobusi me siguri më shumë herë është rrokullisur gjatë rrëzimit në greminë ndërsa në tokë përsëri ka qenë i drejtuar.tsot

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.