Lezhë, 22-vjecari humb jetën nga kontakti me rrymën elektrike

Një 22 vjecar ka gjetur vdekjen ditën e sotme ndërsa punonte për rikonstruksionin e shkollës në fshatin Balldre të Lezhës.

Viktima është Erjon Gjeka, banues në këtë fshat i cili ran ë kontakt me energjinë elektrike.

Burime zyrtare nga policia e Lezhës thonë se ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 10.15, kur 22 vjecari kishte nisur punën me matrapik në ambientet e shkollës që po rindërtohej.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë grupi hetimor dhe po kryhen veprimet proçeduriale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>