Adnan Januzaj mund të luajë për Kosovën

januzajjAdnan Januzaj mund të zgjedhë Kosovën, pasi kombëtarja e Kosovës mori zyrtarisht lejen nga FIFA për të luajtur ndeshje miqësore.
Gazeta angleze, “Daily Mail” bën të ditur se ky është vetëm hapi i parë drejt pranimit të Kosovës nga FIFA dhe për këtë arsye, talenti i Mançester United mund të bindet për të luajtur me skuadrën e vendit të tij të origjinës.
Vetë Januzaj ka thënë gjatë sezonit se synimi i tij është të bëjë Kosovën krenare.
Nëse Kosova do të pranohej si anëtare e FIFA-s, atëherë shumë lojtarë të tjerë që luajnë në Europë mund t’i bashkohen kombëtares të saj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

mourinho

E papritur, Mourinho largon 9 futbollistë nga Manchester United

Trajneri portugez ka sjellur, Zlatan Ibrahimoviq, Henrikh Mkhitaryan dhe shumë shpejt pritet ...