Vrasja e dy shqiptarëve në Greqi, funerali kthehet në protestë

funeralKorce – Të afërmit e dy vëllezërve në vrarë nga policia greke pak ditë më parë e kanë kthyer në protestë funeralin për dy viktimat.
Menjehere pas funeralit ne Shuec te Devollit, familjaret e vellezerve Çollaku per afro 15 min bllokuan rrugen Korçe- Bilisht.
Protestuesit kerkuan te zbardhet e plote vrasja e Melsi dhe Elvis Çollakut nga policia greke.

Familjaret e vellezerve Melsi dhe Elvis Çollaku kerkuan nga policia e Korces ekspertize ligjore me mjeke shqiptare, me pretendimin se ajo greke ishte e pasakte.
Ne fillim ata refuzuan te varrosnin trupat e pajete, derisa ne Shuec te Devolli shkuan ekspertet e policise se Korces.

Kliko per info fb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

kanabis-tepelene

Lushnje, mbolli 12.470 rrënjë kanabis, në pranga 47-vjeçari

Një 47-vjeçar nga Lushnja është arrestuar për veprën penale të prodhimit e ...