Shërbimet policore, OSBE konferencë rajonale në Prishtinë

POLICI KSPRISHTINE-Një konferencë për zyrtarët për informim të shërbimeve policore nga rajoni zhvillohet sot në Prishtinë, organizuar nga Misioni i OSBE-së dhe Policia e Kosovës, për t’ju ndihmuar në vendosjen e kontakteve dhe bashkëpunimit.

Në njoftimin e Misionit të OSBE-së në Kosovë theksohet se pjesëmarrësit nga Prishtina, Podgorica, Shkupi dhe Tirana do të takohen për herë të parë për të shkëmbyer praktikat më të mira dhe për të identifikuar fushat potenciale për bashkëpunim.

Kliko per info Kliko per ofertat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

thaci

Hashim Thaci: S`ka zgjedhje të reja as zgjerim koalicioni

Zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm Hashim Thaçi, ka thënë se bllokada parlamentare ...