Rregullat e qarkullimit, fushata e ndërgjegjësimit do nisë dhe në rrethe

femije policeTIRANE-Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë po vijon fushatën sensibilizuese në fushën e qarkullimit rrugor me nxënësit e shkollave të mesme në Tiranë.

Nisma të tilla të policimit, po shtrihen në rritjen e bashkëpunimit, edukimit, sensibilizimit dhe ndërgjegjësimit të nxënësve në veçanti qytetarëve, me synim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe respektimin e rregullave në fushën e qarkullimit rrugor.

Po ashtu sensibilizim i shtrirë në terren do të bëhet nga Policia edhe  në Kamëz e Kavajë.

Kliko per info Pushime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia e kërkonte në Shkodër, vrasësi i dy vëllezërve: Erdha në Tiranë me autobus

Tiranë, arrestohet cifti i tmerrshëm, vidhnin dyqane e apartamente

Dy të rinj, një vajzë dhe një djalë, janë vënë në pranga ...