PD bllokon foltoren e Kuvendit, replica Berisha-Meta

berisha meta kuvendKryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe ish Kryeministri Sali Berisha janë përfshirë në replica gjatë seancës së parlamentit. Duke ju referuar kërkesës për interpelancë me Kryeministrin, Meta deklaroi se “kjo nuk ka lidhje as me demokracinë, as me dialogun, as me ndjeshmërinë ndaj qytetareve. Ku e bazoni kërkesën tuaj, cili nen i rregullores e përcakton këtë”.

Më tej, Berisha kërkoi që Kryeministri Edi Rama të shkojë urgjent në Kuvend pasi është neni popull që sipas tij po e kërkon. Deputetja e PD-së, Mesila Doda ka deklaruar se ajo dhe deputet e PD-së nuk do të lëvizin nga foltorja e Kuvendit deri sa të vijë kryeministri Rama në Kuvend.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. ca po ju duhet rama?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

vasilii

Përcarjet e koalicionit PS-LSI, Petrit Vasili i përgjigjet Pandeli Majkos

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot ne ...