Kliko per me shume info

Lajmet për sëmundjen, Fatos Nano: Gëzuar Bajramin, jam si kokrra e mollës

fatos_nanooooTirane – Ish-kryeministri dhe kryetari i PS, Fatos Nano ka reaguar pas disa ditësh e javësh gjatë të cilave është folur se ai ndodhej në gjendje jot ë mirë shëndetësore.
“Gëzuar Kurban Bajramin…! Kur të mësojnë shqipen zyrtare shpellarët e blogjeve, edhe mund të ‘sëmurem’. Deri atëherë jam si kokrra e mollës! Kurban sitet!”, ka deklaruar Nano.
“Ish-kryeministri Fatos Nano, i sëmurë”, kanë qenë disa nga lajmet e dhëna nga mediat javët e fundit në lidhje me ish-kryeministrin.

6 comments

 1. HAJDUTI I LEMOSHAVE ITALIANE

  Do e filloj kete koment me thenjen e Leon Tolstojt:
  “Hajdut nuk eshte ai qe vjedh ate per te cilen ka nevoje jetike, eshte ai qe pervehteson per te mos ja dhene te tjereve, ate qe nuk e ka te nevojeshme per vehten e tij por qe per te tjeret perben nje nevoje jetike per te mbijetuar” (Ditar – 1847-1910 – shenimi 1928/58).
  Mbase i shumeshkolluari Fatos Nano nuk e kishte lexuar kete aforizme te Tolstojt per hajdutet e te varferve, kur gllaberoi lemoshat italiane te Operacionit Pelikan ne ndihme te shqiptareve te uritur.
  Takon ne, e perseris ne, edhe pa qene njera prej atyre qe hajduti-filozof i quan “shpellare bllogjesh” ti mesojme shqipen e ndershmerise e te sinqeritetit, shqipen e pastertise morale e te bujarise, shqipen e barkut bosh e te mos nenshtruarit, shqipen e vuajtjeve e te sakrificave, shqipen qe ai as e ka ditur e as do te dije ta mesoje deri ne ditet e fundit te ekzistences se tij fastidioze mes njerezve qe luftojne çdo dite per te mbijetuar me shpresen e nje te ardhmeje me te mire.
  Pafaqesia e ka mbuluar dhe po e shpie drejt harreses apo me mire drejt nje fshirjeje te plote nga analet e historise figuren e ketij shqip-folesi hajdut te varfesise.

 2. E nderuara Besana,
  Nano asht nder peronalitetet ma kryesore tè Shqiperise.Persa akuzes qe asht fute edhe ne burg r dine te gjithe.Edhe nje gazete italiane asht detyru me pagu se nuk gaboj rreth 70 mije euro per shpifje,pra edhe ti po shkruan gabim.

 3. Mbase nuk e di “teka” qe Ministria e Jashtme italiane ka bllokuar dokumentat qe inkriminoni idolin tend hajdut-shqipfoles Fatos Nano

 4. nuk me intereson aspak politika . nuk jam as me te majten e as me te djathten sepse mendoj qe ata jan te gjith njesoj si sala dhe fatosi. zihen ne publik por nga ana tjeter vihen dakord per te ndare bizneset dhe leket. po prap mendoj qe nje person politik qe ka qen kryeminister i nje vendi smund te perdori ate gjuhe sikur te jete ne kafene. meqe ai qenka kaq i zgjuar duhet te jet i pari te tregoje shembullin e mire. shqiptare ti leme keta politikan dhe te shijojm jeten tone sepse kemi vetem nje dhe na e ka dhuruar zoti. gezuar bajramin te gjitheve.

 5. Fatkeqesi qe nuk punoj ne interes te popullit por pa vetem interesat personale si politikan respekt po te ishte ne krye te PS do kishim marre statusin kandidat per ne BE shume vite me pare do i mungoje politikes sone nje politikan i tille qe nuk eshte ekstremist.

 6. Me ne fund u zgjua nga gjumi i ngordhuri, mesa duket tashti i doli alkoli. Nuk ja vlen te merresh me funderrina. Populli ja tregoi vendin edhe ketij monstre te politikberjes se ketij vendi. Mjere ky vend se cfare ka pjelle. Harram i qofte edhe ketij ndyresire bashke me vicidolistin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>