MASH: Lista e fituesve në universitete shpallet më 18 shtator 2013

universitetePas kërkesave të shumta nga lexuesit gjatë ditës së sotme, lajmifundit.al kërkoi një informacion në Ministrinë e Arsimit në lidhje me shpalljen e listës së fituesve në Universitete.
Një listë e tillë, sipas MASH, pritet të shpallet më 18 shtator. “Fituesit në universitete do të shpallen më datë 18 shtator. Vetëm pasi të kenë përfunduar konkurset te Artet, Arkitektura dhe Sportet, Agjencia Kombëtare e Provimeve do të përpunojë listat në sistem”, thanë burimet nga MASH.
Sipas këtij dikasteri, një udhëzim i posaçëm, publikon edhe procedurat që duhet të ndjekin studentët për t’u regjistruar në shkollat e larta. Sipas udhëzimit që mban firmën e ish-ministrit Myqerem Tafaj, kandidatët fitues përcaktohen nga AKPja në bazë të dy parimeve.
“Parimi i Meritës përcaktohet sipas pikëve të grumbulluara në bazë të rezultateve të shkollës së mesme, të provimeve të Maturës Shtetërore dhe, për disa programe të caktuara studimi, edhe rezultateve të konkursit për disa programe”, thuhet në udhëzim. Sipas tij, parimi i preferencës përcaktohet nga vullneti i kandidatëve, i shprehur nëpërmjet preferencës më të lartë të grupit të preferencave fituese ndërmjet jo më shumë se 10 preferencave të përzgjedhura nga ata vetë në formularin A2.
“AKP, brenda datës 18 shtator 2013, të dërgojë në Ministrinë e Arsimit dhe të Shkencës listat e kandidatëve fitues (faza e parë), të ndarë sipas programeve të studimit përkatës, të renditur sipas rendit zbritës të pikëve dhe të preferencës më të lartë fituese të kërkuar prej tyre në formularin A2”, përcakton udhëzimi

Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info ------------------------------------------------------------

137 comments

 1. ca beni kshuuuuuuu se na cmendeeet

 2. Ca beni mo aman se spo na zen gjumi naten duke menduar per kto

 3. Shtyjeni me 19 krejt :(((((

 4. Nuk dalin sot dmth?

 5. nuk po e kuptojm pse nuk i nxirrni cfare ju kushton????????????????? mendoni dhe pak per ne minisria ju lutem ;-( na i nxirrni sot

 6. Ju lutem,na kuptoni pak. Jemi ne nje gjendje ankthi. Ditet po kalojne dhe ne ende pa pergjigje.

 7. Ju lutemi,publikojini sot

 8. hajt e konkurente se per nje dite nuk prish pune,me e keqja eshte qe jane çuar piket shume per cdo dege sivjet;)

 9. Kush tha qe jane rritur shume piket?

 10. sa i sigurte eshte ky informacion ? sepse jemi lodhur duke pritur dhe duke u genjyer … te mendojne pak dhe gjendjen tone ne sepse jemi e ardhmja e ketij kombi…

 11. ooooo na cmendet ka 2 dit qe sflej gjume tu prittttt ca prisni nuk ju kushtoj gje apo mendoni vetem per veten tuaj

 12. aman moj publikoni neser emrat e fituesve ne universitete tashme mos na sillni duam ta marim vesh a kena fitu apo jo qa esht kjo pun neser jena me 18 shtator mbani fjalen

 13. hajde mbajeni fjalen neser jemi me 18shtator nxirrni emrat e fituesve ne universitete na plaket tan diten ne internet

 14. mbajeni fjalen neser jemi me 18shtator duam ta publikoni tashme listen e fituesve ta dim a kemi fitu apo jo na lodhet ne internet tan diten

 15. a do dalin sot aman se u cmendem?

 16. perse nuk kane dal akoma a nuk that per ne dt 18…dhe sa duhet te presim??

 17. amani mor aman akoma nuk kane dale te mashi mos dini gje kur dalin se na na cmenden per zotin , po na e luajne kapakun e kokes :

 18. Sot dt 18 kur do te dalin listat e studenteve fitues ???????????

 19. Kur del lista e fituesve? Ku ti shohim?

 20. duammmmm listaaaat se na vdiqet.na jan enjtur syt tu u cu npik tmgjesit si gogola ngaqe e mbajm mendjen atje…18 esht sot pra. a thu se po nxirrni rezultatet e zgjedhjeve..apo edhe kto po i bojkotoni :’-C

 21. a dini gje kur dalin pergjigjet?

 22. po hten qe jane rritur piket ne maksimin sivjet,ka nxenes qe kane marre 7035 pike,nuk ka ndodhur ndonjehere ky fenomen

 23. duhet me prit se cilesia me e mire e nje njeriu eshte durimi i mire

 24. ore duam prgj ore macokkk :@ mos ti them xhaxhi enverit t vij aty tju jap ndo1 bac surratit :@

 25. Amani,na i nxirrni sa me shpejt se po luajme nga trute e kokes. a na kuptoni ndopak? ju lutem na i nxirrni se nuk po durojme dot me

 26. une besoj se ato te mashit po bejne pak korrupsion ne lidhje me deget duke u dhene deget me te mira atyre qe njohin dhe sigurisht me shume fitues ato te rretheve ne menyre qe te rrine ne konvikte dhe ti zhvasin nga leket……….une e kam degjuar nje vajze e cila ishte maturante kete vit dhe ajo shprehi qe po nuk i doli shkolla do fuste mik xhaxhane e saj qe te fitonte degen qe deshironte ajo pa e merituar………………….ky eshte realiteti i hidhur me te cilen ne po perballemi .suksese te gjithe maturanteve

 27. sot do dalin. .po kur ? U cmendem? Ej

 28. marsel karemanaj

  po kaq e veshtir qenka qe te dalin keto pergjigjet se kan nje jav qe po na mbajn lidhur , lan nam !!!!!!!!

 29. eeeee sa e sa here ba febjyt me keto data!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 30. aman more sikur po ju kerkojm lek borxh. nxirrini ato derq rezultate se na cmendet. kaq te veshtire e keni per te kuptuar sa ne ankth jemi???

 31. he moj a do dalin sot u qmendem shtyjeni dhe 4dit tash na keni lujt mendsh me teka tuja

 32. dolen dolen se e dgjova un te lajmet

 33. kam 2 ore qe kerkoj dhe nuk po di si ti nxjer.

 34. ju lutem me sqaroni per punen e pikeve sa i sigurt eshte informacioni qe piket jane rritur

 35. Dolen apo jo?? Te mashi spo publikojne gje

 36. O ju e doni plumbin nlule tballit e mundesisht me buk ngoje,,per cfare na mbani kshtu vari vari,,a po i nxirrni ato prgj se lat kokrren e namit ,

 37. A dolen aman se vdiqem!

 38. me duken se dolen njehere po i hoqen prape me tregoni kodin tuaj
  kodi fillon 13193…………….

 39. Ku dolen?

 40. ejjjj do presim dhe shum???

 41. robt ne pill

 42. nukdalin dalin sot lisitat sepse ka akoma rethe ne te cilat ka pasur disa probleme por pritini ato reth dates 20/09/2013 ose 25 /09/2013. Faliminderit per mirkuptimin.

 43. 2 dit qe boj reload faqen a Mash-it cdo 2 minuta. Jemi bo me fiksime , hall me dal hall mos me dal pffff. -.-

 44. kush tha qe jan rritur piket???

 45. na e hoqen trurin keto; kur do dalin oo?

 46. Kjo eshte ministria me neglishuese dhe e papergjegjshme ne bote…thote data dhe si behet vone se i nxjerr dite te tera me vone…i heq publikimet pasi gjen ndonje gabim dhe i ve prap…paprofesionalizem cdo gje

 47. gazeta thone qe pergjigjet kane dale por une nuk do shoh ndonje rezultar as tek mash as te akp
  o nxirni pergjigjet ose do ti them xhaxhi edit

 48. pervec ne gazeta,a publikohen online rezultatet?

 49. ka shance q t dalin edhe nsr 🙁

 50. po ajo eshte lista e vjeteshme. kodet e sivjeteshme fillojne me 131. aman se na berete lemsh

 51. c behet kshu ngelem para kompjuterit . Pse nuk kam besim fare as per daten e sakte kur dalin as per rezultatet dhe listat e sakta .

 52. DO NA CMEDNI JU ME KTE ANKTHE…KURR DO DALIN KTO TE SHKRETATA??????

 53. ejj jepni nje pergjigje, dalin apo jo? mos presim kot.

 54. O njerez i nxoren po i hoqen prape rofte shqiperia

 55. njehere e publikoni,njehere e hiqni. na kuptoni dhe neve ndopak tani. lista qe publikuat eshte lista e vjetshme apo jam gabim une?

 56. cpo ndodh

 57. Po sot duhet t ishte afati i fundit i idaljes se shkollave…

 58. U publikua rreth nje ore me pare lista e fituesve dhe e hoqen. Pse???
  Mos me thoni qe do ti marrin fillimisht gazetat, pastaj interneti!
  Ju lutemi shume, nxirrini prape dhe mos i hiqni me se na shkalluat fare.

 59. o zooooooooooooottttttt

 60. ju lutemi na jepni informacione te sakta. sa me shpejt aq me mire . flm

 61. hahahha kudo panik 😛 Po e bejne si ne Big Brother pak suspance para se te marim rezultatet ..

 62. cfare bohet keshtu na cmendet fare sa erdhi rama ne pushtet keshtu bohet sa ishte sali berisha ne pushtet rezultatet kishin dal tani

 63. oooooooo po ju lutem se esht tu na ik truri

 64. ju lutem na jepni te pakten nje dat te sakte qe ta dim dhe ne.Duhet tna kuptoni mezi po e presim kete pergjigje!!!!

 65. u cmena nk me rrihet pa shkoll kur do dalin

 66. O maturant sa me fat q jemi m n fund ne do fillojn nj epoke te re do vemi n pun e m n fund per shkakun ton kete vit nk do jen 100% me shkoll…hahahaha:-D.n fund t fundit shikojeni nga ana pozitive do marim rroge me shpejt nga ce kemi menduar:-P

 67. mund te na thoni, afersisht ne cf ore do publikohen?

 68. ai qe e mer vesh i pari per ate listen ta publikoj se ngelem ktu…

 69. Kur do dalinnnnnnnnnn?

  Alooooooooo MASH-iiiiiiiiiiiiii

 70. Ju lutemi stafi,mund te na thoni se kur do publikohen afersisht ne cfare ore se vertete qe po cmendemi. ju lutemi,te pakten mendoni ju pak per gjendjen tone.

 71. ju lutemi

 72. ej ju lutem , na tregoni 1 date te sakte kur dalin prgj e a2 , na keni len me shum ne ankth kshu duke then sot , ka qe me date 16 qe i presim ……. me vjen keq per vendin qe jemi 😀

 73. edhe sa do presim ?????????????????????????

 74. Te dashur studente te ardhshem.
  Kam dy lajme per juve qe po prisni ne ankth.
  Lajmi i keq eshte se listat nuk dalin sot dhe lajmi i mire eshte se eshte ulur niveli minimal i pikeve.
  Suksese !!!!

 75. ku u publikun qe thoni u publikuan dhe u fshin prap

 76. Ju lutemi na i jepni ato rezultate te shkreta…

 77. kur mund te publikohen??/////

 78. Te nderuar maturante!
  Pas shume kerkesave te bere nga shtypi dua t’ju bej me dije se rezultatet kane ardhur dhe shpallur por do te behen publike sonte vone.Edhe vitin e kaluar kane dale ne kete kohe.Mos u shqetesone sepse cdo gje eshte ne rregull dhe per shkak te rritjes se kuotave ju bej me dije se rreth 93% te konkurentave ju ka dale prefernca e pare.Ju uroj suksese te gjitheve!

 79. Njerez! ne ore 22:00 dalin pergjigjet ne faqen e mash.gov.al

 80. si ministre e re qenke kot sepse ka nxeenes qe kane marre 7035 pike dhe pikt kan me u rrit me nga 200 pike per cdo dege.do e shohim?

 81. pash zoten more lexuesa a e dini se sa pike ka mjekesia,ju lutem te me pergjigjet dikush

 82. 7035 pike????
  nuk ka shanc, sikur ta kesh mesataren 10 fiks dhe ti marresh gjith provimet 10 shkon deri tek 6800-6900 pike.
  Shpresojme te dalin vertet sot ato rezultatet e shumeprituraaaa

 83. ju lutem publikoni djersen tone se ato nota na nxoren thinjat ju lutem kini pak meshire

 84. po cfar flisni kot ju mer
  … ato kur te dalin do e marrim vesh po dilni per kafe e beni qef sa jan pa dal se pastaj po filloi shkolla pastaj vl qejfit….

 85. ju lutem na e thoni te pakten oren e sakte kur do te dalin

 86. Shum bajat, mos i nxirrni fare pra . Kam 3 dit qe kontrolloj cdo 20 minuta edhe nfund ashtu sic ndodhi me notat do e marr vesh prej te tjerve -.- . Njs moo

 87. riskun qe ju ka caktuar zoti nuk ju han kush,
  te gjithe te rrine te qete dhe beni sa me shume lutje Allahut sa ndihmues i madh eshte ai

 88. Ore kush futet me kto emra njhr na del mash njhr lindita njeri na thot del st njeri nsr…njhr i publikojn njhr i heqin na acaruan nervat

 89. nxirrini ato rezultate se me shkoi leshi bythes 2 metra tu ju prit

 90. Nuk e kuptoj perse duhet ti nxjerrin aq vone.Sikur s’kane dite perpara

 91. 7035 pike i ka marr 1 nx, 2 ose 3 ndoshta 10 nx, po jo te gjithe ,, keshtu qe mjaft se lat nam , pritni sa te dalin dhe shikojini , kot shprendani panik dop rriten piket e kshu e ashtu

 92. perfundimisht,na nxine jeten keto dite.

 93. nese nuk e beson moj bomba numri i studentit eshte 131706600019 dhe shikoje me syte e tu

 94. Arjeli ka t drejt… se u cmendem:-)

 95. kot spaskan than ketu ne shkoder,mos u bash me te ndihmu kush

 96. jan tu nxjerr kujin me ne more popull por who he laughs last laughs best

 97. ka disa dege qe do kete ulje pikesh por ne pergjithesi do kete rritje

 98. paa na acarun tash…kemi 3 dit qe i ruajm e asgje…te pakten te mos japin data konkrete se na cmenen

 99. komentin nga ministia e arsimit dhe nga lindita nikolla jane te verteta pra I kane thene vete ata apo I ka shkruar dikush tjeret por ne emer te tyre
  publikojini ato rezultate se nuk jemi ne zgjedhjet e 23 qershorit

 100. cilat dege jane keto ?

 101. Sa fls kot le t dalin kur t dalin…si i thon dhe n permet kush duron fiton

 102. thjesh kerkojme nje date dhe ore fikse qe ta flejme menjen dhe KAQ!

 103. sa vone do dalinn ???

 104. Na cmendet me keto rezultatet, kur do na i jepni sikur po kerkojme ndonje gje qe se meritojme po beni na cmendet u beme te shkalluar duke pritur!

 105. Mirembrema maturante.
  Kam kenaqesine tju them se rreth ores 22:00 do te publikohen fituesit dhe pas ores 23:00 do te mund te rregjistroheni ne sistem.
  Ju faleminderit per mirekuptimin.

 106. disa nga piket e fituesit te fundit 2013
  mjekesia 6724
  stomatologjia 6503
  shendet publik 6452
  teknik i larte laboratori 6400
  finance-kontabilitet 6286
  inxhinieri kompjuterike 6324
  farmaci 6487
  fizike 4000
  kimi 5600

 107. nxirini rezultatet ju lutem

 108. @elsad cukali mos je vete ti ai qe supozohet ti kete marre 7035 pike? nese po, urime,
  Atehere c’dreqin ben ktu? ti e ke te fituar preferencen tende! :)))) relaxxx

 109. Pergjigjet do te dalin sonte rreth ores 22.00… Do shohim ca po katranosin…max i pikeve ne mature ka qene 7050..ka pasur persona me mesatare mbi 10…kuotat jane rritur por shume pak diference ka nga vjet…paci fat.

 110. sidorela gjikolaj

  Ju lutem mos na mbani me ne ankth te shkreten na i nxirrni ato rezultate,,jemi shume te shqetesuar.

 111. flm per informacionin ministre por do benit mire sikur ti nxirrnit pak me shpejt se do perfundojm ke pesa me keto numra qe po na beni jini pak me serioz sic jemi dhe ne populli me ju se votem ua dhame tani ju keni ne dore te na ndihmoni me keto listat e shkreta

 112. pa te shohim tani ne oren 22 00 sic po thone a do te dalin se kemi 10 dite qe presim te shpresojm paci fat te gjith

 113. Mos u stresoni nuk do te kete korrupsion se do ishte e kote. Korrupsionet dhe pislleqet u bene me shumice qe ne provimet e matures. Kush siguroi provimet mori shkollen me pak fjal. A2 ishte thjesht nje burokraci. Te gjithe do marrin ate qe meritojne dhe “meritojne”.

 114. Me falni me ndihmon dot njeri me ndo1 link se ku mund ti shof prgj… plss

 115. ju luetem na jepni nje perfindim te sakte se kur dalin me saktesi

 116. Po tani pse nuk hapet me faqja zyrtare e MASH-it? Pse dreqin e kane bllokuar, kush di gje?

 117. ska gje..se mesova te kem durim tek autobuzat e vlores ne ver…jam emigrande jetoj ne greqi po te pakten ktej filluan greven pa hapur shkollat…!suksese te terve :]

 118. e pse nuk hapen rezultatet?

 119. Linku qe sapo postuat nuk ishte i sakte. dmth faqja qe duhet per te treguar fituesit ishte bosh ndersa piket e fituesit te fundit te degeve ishte e plotesuar. C’na duhet kjo?! Nese eshte e mundur futeni te plote listen e fituesve.

 120. ju hapet ju faqja zyrtare e MASH-it???? Ju lutem me jepni nje pergjigje se mua per vete sme hapet me..pleaseee

  • @ Ilda dhe Xhoi! Faqja e Ministrise mund te mos hapet per shkak te ngarkeses pasi te gjithe perpiqen te klikojne ne te njejten kohe. Nderkaq, ne linqet qe keni ne kete artikull jane listat te ngarkuara ne serverin e Lajmifundit.al dhe thjesht duhet te keni durim te prisni sa te shkarkohet materiali dhe ta shikoni. Ceshtje minutash. Faleminderit!

 121. piket paskan shkuar n qiell,,, pfffff

 122. ju lutem me jepni adresen e plote kur te hidhen ne internet si ti kerkoj une qe te shikoj se a kam fitu apo jo

 123. Emri im është Sophia nga SHBA, unë kurrë nuk besojnë në magjinë derisa i kontaktuar këtë njeri të madh të shpirtit të quajtur DR IREDIA. Unë dhe burri im kemi qenë të martuar për tri vite dhe kemi pasur një djalë. Para se të marrë martuar ne datë për dy vjet dhe ne e duam njëri-tjetrin aq shumë. Por unë kurrë nuk e dinte se ai kishte një lidhje me një nga mikut tim më të ngushtë dhe ata kanë qenë duke parë njëri-tjetrin për rreth katër muaj. Një ditë burri im erdhi në shtëpi dhe të ngjallë një argument të panevojshme me mua dhe kemi pasur një grindje në mënyrë që ai të kërcënojnë për të jetuar shtëpinë që ai kishte nesërmen dhe ai më la dhe fëmijë për të qenë me të quajtur kështu mikun tim, kështu që në Kursi i ankthin tim i po lexonte disa faqe në internet se si të kthehet një burrë të humbur, atëherë unë pashë një dëshmi nga Jessica se si DR IREDIA ndihmën e saj për të marrë përsëri shoqen e saj djalë ish të, kështu që unë gjithashtu kontaktoi DR nëpërmjet adresë e-mail dhënë nga Jessica dhe ai më tha se shoku im hedhin një magji në burrin tim që e bëri atë për të lënë mua dhe fëmijë që të jetë me të. Për të shkurtuar histori të shkurtër, DR IREDIA gjithashtu më tha se çfarë të bëjë i cili i bëri dhe miku im urryer burrin tim aq shumë sa që asnjëherë ajo donte për të parë atë përsëri dhe pas tri ditësh burri im u kthye tek unë lypur falje tim. Sot jam i kënaqur me burrin tim përsëri. Ne jemi të lumtur që jetojnë së bashku me fëmijën tonë. Nëse keni ndonjë problem si kjo ju mund email atë përmes këtij [email protected] adresën dhe ju mund të mbështeteni në atë për një ndihmë e madhe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

euroo

Zbulohet banda e drogës, transferoheshin miliona euro nga Italia në Shqipëri

Të martën mbrëma janë arrestuar 15 shtetas shqiptarë që drejtonin trafikun e ...