Sander Lleshi, keshilltari i Kryeministrit Rama per mbrojtjen

lleshiEdi Rama ka prezantuar gjeneralin Sander Lleshi si keshilltar te tijin ne Kryeministri dhe qe do te mbuloje fushen e mbrojtjes. Me poshte komenti i Rames ne Facebook. 

Emrin e Sandër Lleshit e kam dëguar për herë të parë nga Ismail Kadare, i cili ia sugjeroi palëve si një kandidaturë të spikatur për President të Republikës një vit më parë. Më vonë munda ta çmoj përmes mediave kur denoncoi publikisht rrënimin e Ministrisë së Mbrojtjes dhe degradimin e rëndë të drejtimit të ushtrisë sonë. Dhe njohja nga afër erdhi kur pas zgjedhjeve e thirra për ta dëgjuar lidhur me gjithë çka kishte denoncuar publikisht, si edhe me idetë e tij për të ardhmen e dikasterit qendror të mbrojtjes si edhe të vetë Forcave të Armatosura natyrisht. Pas disa komunikimesh kuptova besoj, arsyet pse shkrimtari i shquar e kishte menduar si president të denjë për vendin këtë gjeneral të panjohur. I edukuar në perëndim, njohës i mirë i historisë dhe bartës i modestisë intelektuale që karakterizon të diturit, zotërues i thellë i fushës jo vetëm nga librat po edhe nga rrugëtimi i një karriere të gjatë – nisur si fëmijë i një familjeje të varfër nga veriu në derën e shkollës së mesme ushtarake “Skënderbej” dhe ndërprerë brutalisht në pozicionin e zëvendës Shtabit të Përgjithshëm nga arroganca e injorancës së pushtetit në ikje -, Sandër Lleshi ka pranuar të jetë këshilltari im për mbrojtjen në kryeministri.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info

2 comments

  1. E meriton.
    Urime!

  2. Zgjedhja me e keqe, ky njeri di vetem te tradhetoj, pasi ka tradhetuar partine e PD qe e beri gjeneral te pamerituar, tradhetoj ushtrine qe e rriti, e edukoj, e arsimoj dhe e ushqeu gjith jeten, tani e keni rradhen juve Z.Kryeminister. Kujdes se gjarpri nuk ka kembe… Gabim qe rilindet nje ish gjeneral negativ…koha do t’jua deshmoj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

edi-ramaaa

Rama: Trishtim i thellë për jetët e humbura në sulmin barbar të Mynihut!

Kryeministri Edi Rama ka dënuar sulmin e ndodhur dje në Mynih të ...