Lajme false për vdekjen, Jackie Chan është gjallë

jackieNjë lajm i vjetër falso po vazhdon të qarkullojë në internet se aktori kinez i filmave aksion, Jackie Chan ka vdekur, njoftojnë agjencitë e lajmeve. Fjala është për një lajm të pavërtetë se aktori me origjinë nga Hong Kongu ka vdekur gjatë realizimit të një skene aksioni, i cili ka filluar sot sërish të shpërndahet kryesisht në rrjetin social, facebook.

Ekspertët e sigurisë së internetit paralajmërojnë se klikimi në aplikacione të tilla që shpërndajnë lajme të rrema janë shumë të rrezikshme. /REL/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info

2 comments

  1. mos e ka shperndar Doktori ne fb kete lajm!!!???

    • Dosjet perfshijne emrin e nje pastruesi parash te denuar, i cili pretendon se ka organizuar nje kontribut te fshehte per fushate elektorale qe u perdor per te paguar hajdutet e Uotergejtit, 29 miliardere nga lista e Forbes me 500 njerezit me te pasur si dhe yllin e kinemase Jackie Chan, i cili pati se paku gjashte kompani te menaxhuara permes kesaj kompanie te konsulences ligjore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ermonela-jaho-655x356

Ermonela Jaho përkrahë Placido Domingos në Francë

Ermonela Jaho, Sopranoja shqiptare me famë botërore ka vlerësuar mbështetjen e tenorit ...