Vrasja e trefishtë në Vlorë, policia: Autori qëlloi 10 herë drejt plazhit

vlore_policiaPolicia e Vlorës konfirmoi identitetin e personave të vrarë nga ngjarja e ndodhur ditën e sotme në zonën e plazhit. Tre viktimat mësohet se janë janë Diana Ramadan Ademi, 53 vjeçe, Ferdi Agron Bajlozi nga Prrenjasi, 17 vjeç dhe Sokol Asqeri Isufaj, 34 vjeç, nga Roskoveci i Fierit.
Burimet nga vendi i ngjarjes kanë thënë se autori i krimit, ka qëlluar 7-10 herë me armë zjarri nga rruga kryesore në drejtim të zonës ku ndodhet plazhi tek Kalaja, në aksin Vlorë-Orikum.
Policia ka dyshime se shënjestra e ngjarjes ka qenë shtetasi Sokol Isufaj, 34 vjeç, nga Fieri, person me precedentë të mëparshëm penalë. Disa dëshmitarë kanë thënë se ky shtetas ka pasur një konflikt me autorin e ngjarjes, pak minuta para krimit të ndodhur në zonën e plazhit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Texas osht shipnija per ata 250 mij ma pak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

byronn

Drejtuesi i restoranitit britanik u ngre kurth emigrantëve shqiptarë

Dhjetera punonjës në kompaninë ‘Byron hamburgers’ janë arrestuar nga zyrtarë të emigracionit ...