Kabineti “Rama”, lista e emrave potencialë për ministra

metaramaKryeministri Edi Rama mendohet të marrë si zëvendësin tij në qeveri Pandeli Majkon, madje me privilegjin që mos ta lërë mandatin e deputetit. Majko do të jetë i vetmi deputet që do ta ketë këtë privilegj, por ky u fundit ende nuk ka dhënë një përgjigje finale për këtë propozim të Ramës. “Tirana Observer” ka botuar nje liste te emrave potenciale per ministra ne kabinetin “Rama”.

Emrat paraprakë të qeverisë
Kryeministër, Edi Rama
Zëvendëskryeministër, Pandeli Majko (pa lënë mandatin)
Ministër i Jashtëm, Ditmir Bushati
Ministria e Ekonomisë, Mimi Kodheli
Ministria e Financave, Shkëlqim Cani
Ministria e Rendit, Taulant Balla
Ministria e Transporteve, Artan Lame
Ministria e Mbrojtjes, Luan Rama
Ministria e Sportit, Fidel Ylli
Ministria e Integrimit, Edmond Panariti
Ministria e Arsimit, Mimoza Hafizi
Ministria e Pushtetit Lokal, Ylli Manjani
Ministria e Energjetikës, Edmond Haxhinasto
Ministria e Bujqësisë, Ilir Beqja
Ministria e Kulturës, Fate Velaj ose Auron Tare
Ministria e Zhvillimit Rural, Ervin Bushati
Ministria e Drejtësisë, Spartak Ngjela ose Ilirian Celibashi
Ministria e Shëndetësisë, Klodiana Spahiu
Ministria e Mjedisit, do t’i përkasë PBDNJ (Vangjel Dule s’do jetë ministër)
Ministria e Punës dhe Çështjeve Sociale, Eglantina Gjermeni
Ministria e Rinisë dhe Emigracionit, Erion Veliaj

Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info Kliko per me shume info

5 comments

  1. i ziu shkelqim cdo heq nga rama

  2. emigracioni e rinia do beje perpara me veliajn e g 99

  3. po 1-shin e veriut Tom Doshin ku e keni lene ???
    nqs i bani padrejtesi atij jeni totalisht gabim,,,

  4. 1 shi veriut do permiresoje treguesit financar te firmes se tij sepse i jane
    perkeqesuar nga ndihmat qe i dha rames

  5. Po zevendesove Luan Ramen dhe Spartak Ngjelen do jete qeveri shume e mire

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ngjel

“Berisha i zi, Meta i keq, Basha kalama …”!

Avokati Spartak Ngjela ka shperthyer me akuza ndaj opozites dhe LSI. Ngjela ...